MOŘSKÉ INGREDIENCE

PHYTOMER - PRŮKOPNÍK V MOŘSKÉ BIOTECHNOLOGII

PHYTOMER je jedinou společností na světě, která v péči o pleť disponuje mořskou biotechnologií, kde využívá mořských mikroorganizmů pro vývoj nových přírodních aktivních přísad.

Tato nejmodernější vyspělá biochemie odvozená z farmaceutického průmyslu a zdravotnictví přináší stále účinnější a smyslnější receptury se sníženým dopadem na životní prostředí.

High-tec výzkumný tým laboratoří PHYTOMER spolu se svým jedinečným biotechnologickým know-how vynalezl novou generaci aktivních složek: EPS, unikátní a nenapodobitelné přírodní mořské cukry. Obsahují např. XMF (Extra Marine Filler), který vytváří ochranný výživný biofilm a vyhlazuje vrásky již během 1 hodiny nebo pozoruhodný VMR (Visible Marine Refiner), který disponuje účinnými retexturalizačními vlastnostmi pro získání dokonalé textury pleti*

Za 50. let existence vědci v laboratořích Phytomer vyvinuli již přes 60 patentovaných "mořských cukrů" s fascinujícím omlazujícím efektem. 

Biomolekuly na bázi mořským exopolysacharidů EPS nabízejí nekonečné aplikace v kosmetické léčbě díky jedinečným vlastnostem jako je posílení mikrobiomu, aktivace obnovy kožních buněk, zlepšení textury pokožky, ozdravení zánětlivých procesů a okamžité povrchové vyhlazovací a vyplňující efekty.

Síla inovace pro viditelné a vědecky prokázané výsledky díky maximální koncentraci účinných aktivních látek, jako např: 

CITYSAFE

CITYSAFE spoléhá na symbiózu 3 mořských cukrů, modré mikrořasy a červené řasy.
Ultra-detoxikační komplex, který chrání pleť proti znečišťujícím vlivům vnějšího prostředí,
poskytuje ji hydrataci, eliminuje známky únavy a pigmentové skvrny.

 

 

WEAVING ALGAE, HYDRATAČNÍ ZÁZRAK 

weawing algae

VÝBĚR REPRODUKTIVNÍ ČÁSTI: Vědci vybírají základní část řasy Alaria, která je nejplodnější částí rostliny a obsahuje reproduktivní buňky. Tato základní část při vložení do mořské vody okamžitě uvolňuje řasové výtrusy.

PĚSTOVÁNÍ VE ZKUMAVCE V LABORATOŘI: Směs se slanou vodou je umístěna do prostředí s různými kulturami pro vyčištění a podpoření růstu výtrusů. Vědci do vody vloží rámeček s jemným výpletem, na který se mladé řasy za účelem dalšího růstu samy přichytí.

KULTIVACE V MOŘI POMOCÍ LAN: V říjnu se jemné výplety přichytí na dlouhá lana, která se umístí zpět do moře do chaluhového pole společnosti PHYTOMER nedaleko Saint Malo. Neustále rostou a stávají se z nich dospělé řasy.

SKLIZEŇ A SUŠENÍ: Sklizeň začíná v dubnu a trvá dva měsíce. Čerstvé řasy jsou okamžitě vysušeny za účelem zachování všech jejich přírodních vlastností.

EXTRAKCE: Vysušené řasy jsou umístěny do vyčištěné vody, kde uvolňují všechny své aktivní složky. Po hodině a půl je voda přefiltrována za účelem získání aktivních hydratačních složek zvaných Weaving Algae.

Weaving Algae je pro svoji výjimečnou schopnost zvětšování úložiště vody v kůži přidávána do hydratačních produktů PHYTOMER. Vlákno po vláknu se „proplete" do tkáně úložiště vody, čímž dochází k minimalizaci dehydratace.

 

ALGORESET

Algoreset

 Vědci společnosti PHYTOMER díky špičkové zelené technologii získávají tento mořský komplex kombinováním dvou aktivátorů s pozoruhodnými vlastnostmi: oligofurcellaran a modrá mikrořasa. Oligofurcellaran je mořský cukr získávaný pomocí ekologicky šetrné extrakce. Byl vybrán pro svou vysokou molekulovou hmotnost, která mu umožňuje vytvářet ochranný štít na povrchu kůže a bránit tak její dehydrataci.

Modrá mikrořasa se pěstuje ve fotobioreaktorech a získává se pomocí 100% zeleného procesu. Vědci společnosti PHYTOMER ji vybrali pro své výjimečné očistné vlastnosti. Biotechnologický aktivátor ALGORESET pomáhá chránit pokožku před znečištěním a podporuje obnovu buněk.

 

PUCHRATKA KADEŘAVÁ 

Puchratka kadeřavá

 

Puchratka kadeřavá je polymorfní červená řasa se zvlněnými vzhledem (díky tomu získala svůj přívlastek „kadeřavá“). Na délku má obvykle 7 až 15 cm. Je velice rozšířená v Iroiském moři na pobřeží Atlantského oceánu od Norska po Gibraltar a ve stejné zeměpisné šířce na americkém pobřeží.

Vědci společnosti PHYTOMER zjistili, že je mimořádně bohatá na aminokyseliny a polynenasycené mastné kyseliny. Používají její olejový výtažek pro hydrataci a výživu pokožky.

 

 

 EPS AMM, ABSOLUTNÍ MOŘSKÝ ZMATŇOVAČ

EPS

 Vědci společnosti PHYTOMER nabízí nový účinný exopolysacharid na problematickou pleť: Absolutní mořský zmatňovač se zmatňujícím a protizánětlivým účinkem. Tento vyspělý mořský glycid odstraňuje akné, poskytuje komplexní čistící účinky a pokožku zanechává zdravou a vyváženou.

EPS AMM pokožku potahuje přírodním neviditelným filmem, který zachycuje kožní maz jako mikrohouba. Po 1 hodině je lesk redukován a tento efekt trvá po aplikaci cca 8 hodin bez vysušení kůže. Také proniká do jádra pokožky, kde brání zánětlivým procesům. Tím pomáhá redukovat poranění kůže a přispívá tak ke zlepšení její textury a vzhledu.

 

ÉTERNELLE MARINE

Eternelle marine

Éternelle Marine je extrakt z prastaré modré mikrořasy Phormidium, vzácného mořského klenotu, který na Zemi žije po miliardy let. Je kultivována v mořském biotechnologickém centru společnosti PHYTOMER ve fotobioreaktorech v podmínkách, které se velmi podobají jejímu přirozenému prostředí a udržují její ochranné antioxidační vlastnosti neporušené - vlastnosti, které zajišťují její dlouhověkost po tisíce let.

Vědci společnosti PHYTOMER vybrali tuto biotechnologickou složku pro svou mimořádnou biomimetickou schopnost oddalovat stárnutí pleti. Éternelle Marine za své přežití a dlouhověkost vděčí vysoce vyvinutému mechanizmu fotoochrany, který se vyvinul při adaptaci na extrémní životní podmínky. Tento obranný systém je založen na Thioredoxinu, účinné antioxidační molekule běžně se vyskytující v kůži. Jakmile je Éternelle Marine uložen do kůže, pomocí biomimetického účinku stimuluje přirozenou syntézu Thioredoxinu pro zvýšenou antioxidační ochranu.

 

PATENTOVANÝ OLEJ ZE SLANOROŽCE

Slanorožec

Slanorožec je zelená pobřežní rostlina vyskytující se v teplých oblastech. Její latinský název Salicornia znamená „slaný paroh“, což poukazuje na jeho snášenlivost soli. Je to slanomilný druh, což znamená, že může přežít v prostředí s vysokým obsahem soli a bez dehydratace, když je zaplaven v době přílivu. Vědci společnosti PHYTOMER zjistili, že slanorožec disponuje dopravními a regulačními kanály s membránou, které umožňují kontrolovat odpařování vody za účelem předcházení dehydratace.

Podle principu mořských biomimikrů jsou tyto kanály využívány pro stimulaci tvorby vodních kanálů, proteinů, které transportují vodu a ureu v kožních buňkách. Olej ze slanorožce posiluje roli našich vlastních přirozených hydratačních faktorů pro odhalení hladké, jemné a vláčné pleti.

  

PALMARIA PALMATA PATENTOVANÁ

 Palmaria Palmata

Palmaria palmata je červená řasa, která roste podél severního pobřeží Atlantiku a Pacifiku. Sklizeň probíhá v Bretani. Může dosáhnout délky 10 až 50 cm. Vyrůstá z tenkého „stonku“ a rozšiřuje se tak, že vypadá jako palma, což jí dalo název.

Vědci PHYTOMER objevili, že má drenážní účinky a pozitivní vliv na  kožní mikrocirkulaci. Používá se tedy k eliminaci toxinů a do fluidů na oční okolí.

 

 

 

 GMR - GLOBAL MARINE RESHAPER

GMR

 

Tato biotechnologická složka, která je přirozeně syntetizována z planktonních mořských organismů z oblasti Guérande, vykonává trojí akci, 360-stupňovou reorganizaci kůže.

Znovu zhutní strukturu pokožky posílením podpůrných vláken, zpevňuje architekturu kůže posílením kožních buněk a zlepšuje soudržnost buněk na povrchu kůže. Každým dnem je pleť viditelně pevnější a tónovanější, viditelně pozvednutá.

 

  

MOŘSKÉ AHA KYSELINY PORPHYRA CONCHOCELIS

Marine AHAs

Porphyra Conchocelis je řasa vyskytující se na skálách u Středozemního moře a na severovýchodním pobřeží Atlantského oceánu (pobřeží Bretaně). Patří do rodiny červených řas a své jméno získala podle své fialové barvy. Na délku dosahuje až několika desítek centimetrů.

Vědci společnosti PHYTOMER zjistili, že vylučuje kyseliny, které jsou schopné rozpouštět perleť v mušlích. Aby tyto mořské kyseliny mohly být těženy bez dopadu na vývoj této řasy ve svém přirozeném prostředí, byl sestaven kultivační program řasy Porphyra Conchocelis.

Vědci ve společnosti PHYTOMER podle principu mořských biomimikrů využívají výměšky kyselin řasy Porphyra Conchocelis jako exfolianty: Mořské AHA kyseliny. Tyto naprosto přirozené složky přislibují vysokou toleranci pokožky a zajištění maximálního účinku.

 

MOŘSKÝ VÁPNÍK Z KORÁLOVÉ ŘASY CORALLINA OFFICINALIS

cORRALINA

 Corallina officinalis je červená řasa nebo korálová řasa, z čehož si nese název „corallina“.

Obsahuje mořský vápník. Má 4 až 5 cm na výšku a bledě růžové zbarvení. Nachází se podél Atlantského pobřeží a na určitých pobřežích Japonska, Číny a Austrálie.

Vědci společnosti PHYTOMER zjistili, že mořský vápník je kůží vstřebáván 100krát účinněji než minerální vápník. Proto má mnohem výraznější dopad na zlepšení buněčného dýchání. Jeho hlavní využití ve společnosti PHYTOMER je zvýšení pružnosti pokožky a obnova její zářivosti.

 

MOŘSKÉ FLAVONOIDY Z ŘASY MONOSTROMA OBSCURUM

 FLAVONOIDY

Monostroma obscurum je zelená řasa složená z jediné vrstvy buněk, čemuž se říká monostromatická struktura a dává řase její jméno. Díky této jediné vrstvě buněk je řasa velice křehká a může se snadno rozpadnout.

Vědci ve společnosti PHYTOMER zjistili, že Monostroma obscurum v důsledku své přirozené křehkosti produkuje flavonoidy (typ antioxidantů) pro vlastní ochranu a odolávání vlivům životního prostředí.

Podle principu mořských biomimikrů jsou tyto flavonoidy ve společnosti PHYTOMER využívány jako ochranné činitele proti volným radikálůmChrání kolagen obklopující stěny cév.

 

MOŘSKÉ OXHYLIUM

oXHYLIUM

 

Výtažek z červené řasy Corallina Officinalis bohatý na vápník a hořčík.

Vědci ve společnosti PHYTOMER jej využívají u produktů zaměřených na mužskou pokožku díky svým silným detoxikačním a okysličovacím vlastnostem, které pomáhají v boji proti povadlé pokožce.

 

 

 

 OLIGOMER®

oLIGOMER

 

Tento neuvěřitelný výtažek z koncentrátu mořské vody obsahuje všechny požadované stopové prvky pro rovnováhu a vitalitu těla. Je chráněn výrobním tajemstvím, které je zajištěno celosvětovou exkluzivitou společnosti PHYTOMER již více než 50 let. Díky svým silným remineralizačním vlastnostem rychle nabíjí kůži novou energií.

 

 

 

 

MOŘSKÝ PELYNĚK

Tato rostlina vybraná týmem výzkumu a vývoje PHYTOMER je zaměřena na cukry a tukovým buňkám nastavuje striktní dietu. Ryzí chronobiologická aktivní složka mořský pelyněk dostihne cukry v noci a sníží jejich úložiště, čímž pomůže s jejich eliminací při probuzení.

 

XMF

Tento vysoce účinný, udržitelný a 100% přírodní mořský cukr je vyráběn v laboratoři PHYTOMER pomocí biotechnologické kultury. Díky vyhlazujícím a zhušťujícím vlastnostem vytváří na povrchu kůže neviditelný film, který neustálé zkrášluje a viditelně napravuje příznaky stárnutí. Jakmile je uvnitř pokožky, zhutňuje jí za účelem zpevnění.  

 

SEASTEM

 Seastem

Tato vyspělá a unikátní kombinace molekul extrahovaných z hnědých řas poskytuje neuvěřitelnou sílu pro optimalizaci funkce kožních kmenových buněk. SEASTEM poskytuje pokožce nástroje pro obnovu buněčné hmoty a zhutnění kožní tkáně.

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení